Vidaus reikalų ministras susitiko su Azerbaidžano Respublikos ambasadoriumi

Vidaus reikalų ministras susitiko su Azerbaidžano Respublikos ambasadoriumi

Šiandien vidaus reikalų ministras Artūras Melianas susitiko su Azerbaidžano Respublikos ambasadoriumi Lietuvoje Hasanu Mammandzada. Susitikime, kuriame taip pat dalyvavo Vidaus reikalų ministerijos (VRM) Viešojo saugumo politikos departamento direktorius Tomas Žilinskas, aptartos Lietuvos ir Azerbaidžano bendradarbiavimo galimybės vidaus reikalų srityje.

Ambasadorius H. Mammandzada pasveikino ministrą A. Melianą su naujomis pareigomis ir įteikė oficialų Azerbaidžano Respublikos nepaprastųjų situacijų ministro Kamaladdino Heydarovo sveikinimo laišką. „Tikiuosi, glaudžiai bendradarbiausime abiems šalims svarbiose vidaus reikalų srityse. Savo ruožtu, sieksime, kad šis bendradarbiavimas būtų kuo aktyvesnis ir labiau įvairiapusiškas“, – sakė jis.

Ministras A. Melianas, susitikimo metu pristatęs VRM veiklą, pažymėjo, kad ši ministerija kuruoja išties daug skirtingų sričių, kuriose būtų aktualu bendradarbiauti ir pasikeisti patirtimi. „Tai ne tik viešasis saugumas, bet ir migracija, kibernetinė sauga, viešasis valdymas, sportas ir kitos sritys – manau, turime išties daug bendradarbiavimo galimybių ir tikiu, kad mums pavyks jas efektyviai išnaudoti“, – teigė vidaus reikalų ministras.

Viena iš susitikimo metu aptartų bendradarbiavimo galimybių – jau parafuoto Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Azerbaidžano Respublikos Vyriausybės susitarimo dėl bendradarbiavimo ir abipusės pagalbos ekstremaliųjų situacijų prevencijos ir likvidavimo srityje pasirašymas. Numatoma, kad tai bus padaryta artimiausiu metu, į Lietuvą su oficialiu vizitu atvykus Azerbaidžano Respublikos nepaprastųjų situacijų ministrui K.Heydarovui.