Policija savo veikloje toliau diegia modernias technologijas

Policija savo veikloje toliau diegia modernias technologijas

Šiandien Policijos departamente pristatytas dar vienas naujas e-projektas, kuriuo siekiama sukurti žmonėms patogias, interaktyvias, taupančias laiką ir išlaidas elektronines paslaugas. Projektas „Mobilusis inspektorius“ sudarys visas sąlygas, kad viešosios tvarkos pažeidimų įforminimas, pranešimai apie įvykius, informacija iš įvairių duomenų bazių būtų gaunama operatyviau, tiesiog gatvėje, naudojant vadinamuosius „delninukus“.

„Džiaugiuosi, kad žengiame koja kojon su informacinėmis technologijomis, kad Lietuvos policija nė kiek neatsilieka nuo kitų šalių, įgyvendinančių panašias iniciatyvas. Šis inovatyvus projektas ženkliai pakeis Lietuvos policijos darbą – supaprastins pažeidimų fiksavimo procedūras, palengvins policijos ir žmonių bendravimą ir bendradarbiavimą, o taip pat padės taupyti laiką ir lėšas“, – sakė projekto pristatyme dalyvavęs vidaus reikalų ministras Artūras Melianas.

Šio projekto vertė – per 1 mln. eurų (daugiau nei 80 proc. skiriama iš Europos Sąjungos struktūrinių lėšų). Pilotinis projektas pradėtas Vilniuje 2011 m. pabaigoje, planuojama, kad iki 2013 m. su „delninukais“ dirbs 170 apylinkės inspektorių, atsakingų už prevenciją ir smulkių nusikaltimų tyrimus. Vėliau planuojama projektą išplėsti visoje šalyje.

Įgyvendinus visus projekto etapus, bus sukurtas elektroninės apylinkės inspektoriaus darbo vietos modelis, kuris leis maksimaliai optimizuoti pareigūnų funkcijų vykdymo procesą – pareigūnui bus sudarytos sąlygos kuo daugiau laiko skirti tvarkos palaikymui, nusikaltimų prevencijai, bendravimui su jo aptarnaujamos teritorijos gyventojais. Jis galės operatyviai gauti reikiamą informaciją iš duomenų bazių, įforminti viešosios tvarkos pažeidimą, pranešti apie įvykius kitoms tarnybos ir pan.

„Mobilusis inspektorius“ – ne vienintelė su elektroninėmis paslaugomis susijusi iniciatyva policijoje. Šiuo metu veikia Policijos registruojamų įvykių registras, policijos elektroninių paslaugų portalas www.epolicija.lt ir kiti informacinėmis technologijomis paremti projektai, gerokai palengvinantys pareigūnų darbą.