Valstybės remiamos šeimos kviečiamos teikti prašymus dėl nemokamo mokinių maitinimo ir paramos mokinio reikmenims įsigyti

Valstybės remiamos šeimos kviečiamos teikti prašymus dėl nemokamo mokinių maitinimo ir paramos mokinio reikmenims įsigyti

Nuo liepos 1 d. valstybės remiamos šeimos gali teikti prašymus savivaldybių skyriams – tokių šeimų vaikams bus skiriamas nemokamas maitinimas mokykloje bei parama mokinio reikmenims įsigyti.

Priklausomai nuo šeimos gaunamų pajamų, mokiniai turi teisę į nemokamą maitinimą (pietus) ir paramą mokinio reikmenims įsigyti, jeigu vidutinės pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį yra mažesnės kaip 525 Lt. Be to, savivaldybių nustatytais atvejais, atsižvelgiant į šeimų gyvenimo sąlygas, mokiniai turi teisę į nemokamą maitinimą (pietus), jeigu vidutinės pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį yra mažesnės kaip 700 Lt. Išimties atvejais gali būti skiriami nemokami pusryčiai ar pavakariai. Kokią nemokamo maitinimo rūšį mokiniui skirti, sprendžia mokyklos steigėjas.

Mokiniams nemokamas maitinimas bendruoju atveju skiriamas nuo mokslo metų pradžios iki mokslo metų pabaigos. Parama mokinio reikmenims įsigyti skiriama iki prasidedant mokslo metams arba mokslo metų pradžioje, bet ne vėliau kaip iki spalio 20 d.

SADM informacija