Artūras Melianas: supaprastintas pasienio kirtimas palengvins keliones į Baltarusiją

Artūras Melianas: supaprastintas pasienio kirtimas palengvins keliones į Baltarusiją

Praėjusią savaitę Lietuvos seimas ratifikavo Lietuvos ir Baltarusijos vyriausybių susitarimą dėl Lietuvos Respublikos ir Baltarusijos Respublikos pasienio gyventojų kelionių tvarkos. Šis susitarimas leis abiejų valstybių pasienio teritorijoje gyvenantiems asmenims, turintiems giminių, artimųjų kapų arba pagristų priežasčių, kirsti šių šalių valstybės sieną su specialiais vietinio eismo per sieną leidimais ir būti kitos valstybės pasienio ribotoje teritorijoje iki 90 dienų per pusę metų.

“Pagaliau žmonės turės galimybė lengviau aplankyti gimines, artimųjų kapus, dalyvauti įvairiuose kultūriniuose ar sporto renginiuose, vykti į ekskursijas ir poilsį, užmegzti ekonominius ir kitokius ryšius. Tai neabejotinai pagyvins įvairiapusį Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimą, ženkliai atpigins pagyvenusių žmonių keliones” – sako Artūras Melianas.

Vizos – leidimai bus išduodami penkeriems metams ir kainuos 20 eurų. Jie nesuteiks teisės dirbti. Į pasienio sutartas teritorijas Lietuvos pusėje patenka Vilnius, Ignalina, Varėna, Druskininkai, Baltarusijos pusėje – Gardinas, Lyda, Ašmena ir atitinkami rajonai.

Numatoma, kad šis supaprastintas pasienio kirtimas įsigalios nuo š.m. lapkričio 1 dienos, patvirtinus specialią tvarką.