Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo jaunųjų gamtininkų centro renginyje

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo jaunųjų gamtininkų centro renginyje

Praėjusį trečiadienį Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo Lietuvos jaunųjų gamtininkų centre Vilniuje vykusioje sparnuočių sutiktuvių šventėje, kur kartu su vaikais iškėlė inkilus musinukėms ir varnėnams.

Laikinai Lietuvos jaunųjų gamtininkų centrui vadovaujanti Albina Niuniavienė džiaugėsi Lietuvos prezidentės apsilankymu bei parodytu dėmesiu jų centrui. Žurnalistams ji pasakė, kad šalies vadovės kabintuose inkiluose turėtų gyventi musinukės ir varnėnai.

Į Pavilnio regioniniame parke įsikūrusį gamtininkų centrą atvykusi D. Grybauskaitė tuoj buvo apsupta vaikų.Su jais ji bendravo, kėlė inkilus. Daugelis vaikų juo padarė savo rankomis, kelis atsivežė prezidentė.

Pasak prezidentės, „pasitikdami lygiadienį mes minime pasaulinę Žemės dieną. Pargrįžtantys paukščiai simbolizuoja pavasarį, žmogaus ir gamtos atgimimą. Darni miško aplinka, švari ir sveika gamta yra mūsų visų vertybė“.

Po inkilų kėlimo, šalies vadovė kartu su vaikais vaišinosi įvairių žolelių arbatomis, ragavo karštų bulvių su lupenomis. Vėliau jai surengta ekskursija po gamtininkų centrą – prezidentė išvydo smauglį, voverę, papūgas, kitus gyventojus.