A.Melianas: Pagaliau įstatymas įpareigoja padidinti socialinį darbą dirbančių atlyginimus

A.Melianas: Pagaliau įstatymas įpareigoja padidinti socialinį darbą dirbančių atlyginimus

Šiandien Seimas pritarė Artūro Meliano pasiūlymams 1,5 procentus nuo išmokamos valstybinės piniginės paramos – socialinių pašalpų bei 1 procentą nuo šalpos, slaugos ir kitų išmokų – skirti socialinių darbuotojų skatinimui. Per metus tai sudarytu maždaug 17 mln. litų.

“Sunkmečiu ženkliai padidėjo darbo krūvis socialiniams darbuotojams, tačiau atlyginimai liko įšaldyti ir net mažėjo. Kartais susidarydavo paradoksali situacija, kad socialinį darbą dirbančių žmonių atlyginimas buvo mažesnis nei socialiai remtino lankytojo sumine socialinė paramą- pašalpos, kompensacijos, vaikų išmokos, pagalba maistu ir t.t. Gerai, kad po ilgų diskusijų pavyko įtikinti bent iš dalies didinti socialinį darbą dirbančių žmonių pajamas” – teigia Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko pavaduotojas, liberalcentristas Artūras Melianas.

Įstatymas numato įpareigojimą pakeisti ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimą Nr. 511, nustatantį socialinių darbuotojų ir jų padėjėjų atlyginimų ribas. Pagal Socialinės apsaugos ministro paaiškinimą atlyginimus galima bus padidinti ir išmokas administruojantiems savivaldybių valstybės tarnautojams.