A.Melianas: Valstybės garbės reikalas yra apmokėti „Maisto banko“ administracines išlaidas

A.Melianas: Valstybės garbės reikalas yra apmokėti „Maisto banko“ administracines išlaidas

Lietuvoje gerai žinoma, parama maistu nepasiturinčioms šeimoms vykdanti organizacija „Maisto bankas“ augančių išlaidų spaudžiama, pasiūlė labdarą paskirstančioms ir maitinančioms organizacijoms dalintis paramos tvarkymo sąnaudas. Nuo spalio „Maisto banko“ paramą gaunančios organizacijos prašomos apmokėti nedidelį maisto tvarkymo mokestį – 14 centų už kilogramą. Šis mokestis reikalingas padengti transportavimo, sandėlių nuomos, krovos ir kitų būtinų darbų išlaidas.. Naujas mokestis nebus taikomas paramai iš ES intervencinių maisto atsargų ir už „Maisto banko“ akcijų metu surinktą maistą.

„Suprantamas “Maisto banko” poreikis padengti organizacines išlaidas, tačiau suprantama ir daugelio labdarą ir nemokamą maitinimą teikiančių organizacijų nepasitenkinimas tokiu sprendimu. Akivaizdu, kad „Maisto bankas“ atlieka svarbią misiją organizuodamas didelio masto labdarą nepasiturinčioms šeimoms ir tuo pačiu ženkliai padeda valstybei teikti socialinę paramą. Todėl valstybės ir savivaldybių garbės reikalas yra apmokėti “Maisto banko” administracines išlaidas. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija remia daugelį nevyriausybinių organizacijų, privalo paremti ir „Maisto banką“, kad jų svarbus darbas būtų vykdomas ir toliau“- teigia LR Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko pavaduotojas Artūras Melianas.

 „Maisto banko“ atstovai kasdien iš prekybininkų ar gamintojų į sandėlius atveža, perkrauna ir išrūšiuoja 6-8 tonas paramai skirto maisto. Sutvarkyti maisto produktai su lydinčiai dokumentais dar iki pietų perduodami nepasiturinčiais besirūpinančioms organizacijoms.