A.Melianas: Bedarbių apmokymas būsimoje darbo vietoje bus daug efektyvesnis

A.Melianas: Bedarbių apmokymas būsimoje darbo vietoje bus daug efektyvesnis

Ketvirtadienį Seimas priėmė Užimtumo rėmimo įstatymo pataisas, kurios leis bedarbių mokymus organizuoti tikroje darbovietėje.

Pasak Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko pavaduotojo Artūro Meliano, nustatyta, kad bedarbių profesinis mokymas bus organizuojamas tuo atveju, kai tarp bedarbio, teritorinės darbo biržos ir darbdavio bus pasirašyta trišalė sutartis, pagal kurią darbdavys įsipareigos po profesinio mokymo įdarbinti bedarbį į sutartyje sulygtą darbo vietą.

Pagal minėtą sutartį darbdavys turėtų įsipareigoti išlaikyti darbo vietą ne trumpiau nei vienus metus, o bedarbis įsipareigotų joje dirbti ne trumpiau nei pusę metų. Šio įsipareigojimo nesilaikiusiam asmeniui darbo birža dar pusę metų nevykdytų darbo paieškos bei nesiūlytų dalyvauti aktyvios darbo rinkos politikos priemonėse.

„Ne paslaptis, kad dažnai įvairios bedarbių apmokymo programos buvo nerezultatyvios – žmonėms buvo sunku surasti darbą, mokymo programos neatitikdavo darbo rinkos poreikių. Nauja tvarka leis tikslingai apmokyti įmonės ieškomą darbuotoją tiesiogiai jo darbo vietoje. Taip pinigai, skiriami bedarbystės mažinimui, bus panaudoti efektyviau“, – įsitikinęs Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko pavaduotojas, liberalcentristas Artūras Melianas.