A. Melianas apie Nelegalaus darbo draudimo įstatymo projektą: Turime gerinti verslo sąlygas, o ne kovoti su šmėklomis

A. Melianas apie Nelegalaus darbo draudimo įstatymo projektą: Turime gerinti verslo sąlygas, o ne kovoti su šmėklomis

Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko pavaduotojo, liberalcentristo Artūro Meliano teigimu, Nelegalaus darbo draudimo įstatymo projektas, kurį Seimas šiandien svarstys skubos tvarka, sudarys galimybes nekorektiškai konkurencinei kovai.

Seimo narys atkreipė dėmesį tiek į projekto pavadinimą, tiek suformuluotus tikslus, kurie, jo nuomone, yra nelogiški ir net melagingi.

„Mano nuomone, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Seimui pateiktas įstatymas parengtas nekokybiškai. Įstatymo pavadinimas skamba dviprasmiškai ir nesuprantamai (nelegalaus darbo draudimas), nes Lietuvoje nelegalus darbas ir taip yra įstatymais uždraustas ir baudžiamas. Reikia tik geriau panaudoti esamus svertus“, – siūlė A. Melianas.

Įstatymo projekto pagrindinis tikslas, anot rengėjų, – mažinti nelegalaus darbo mastą Lietuvoje. Tačiau, pasak Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko pavaduotojo, Lietuvoje iš viso užfiksuoti šeši atvejai, kai darbdavys nelegaliai įdarbino užsienietį, taigi problema nėra tokio „masto“, kad jai spręsti reikėtų atskiro įstatymo.

Be to, A. Melianas nuogąstavo, kad šis įstatymas netaptų įrankiu nekorektiškai konkurencinei kovai: „Pasiųsti konkurentui darbuotoją su padirbtu leidimu gyventi Lietuvoje, o paskui apie tai pranešti inspektoriams nėra sudėtinga.“

„Dabartinėje ekonominėje situacijoje turime gerinti verslo sąlygas ir padėti darbdaviams steigti naujas darbo vietas, o ne kovoti su šmėklomis“, – pabrėžė A. Melianas.