Dėl kasos aparatų įvedimo

Dėl kasos aparatų įvedimo

Jungtinė (Liberalų ir centro sąjungos ir Tautos prisikėlimo partijos) frakcija antradienį priėmė Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos atstovus ir išklausė jų nuogąstavimus dėl neigiamų pasekmių verslui jau šiemet dengtose turgavietėse privalomai įvedus kasos aparatus.

Kaip po susitikimo sakė frakcijos narys, Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko pavaduotojas Artūras Melianas, nors Vyriausybės sprendimas šiuo klausimu jau priimtas, dar galima mėginti pakeisti situaciją ir pasiekti bent dalinį susitarimą, pavyzdžiui, kad įvedimas būtų atidėtas metams ar dviem.

„Manau, kad pažaboti kontrabandą ir sugrąžinti pinigus į biudžetą pirmiausiai reikia policinėmis priemonėmis, o ne priverstiniu kasos aparatų įvedimu. Tai tas pat, kas uždrausti pardavinėti peilius, nes kažkas šį įrankį gali panaudoti nusikaltimui“, – sakė Seimo narys.

Jo nuomone, kasos aparatų įvedimas sunkmečiu greičiau žlugdytų smulkiuosius verslininkus nei atneštų valstybei naudos. „Įgyvendinus minėtą sprendimą, tie, kurie šiandien prekiauja ir save išsilaiko, atsistos į prašančiųjų socialinės pašalpos eilę“, – neabejojo A. Melianas.